Öt gólos sikernek örvendhetett kézilabda csapatunk a Hufbau-Akker NKSE

Mint azt sejteni lehetett, a tavalyi NB1/B második Szeged alakulata igyekezett meglepni a tavalyi első kecskeméti lányokat.

Igaz a mérkőzés első gólját sikerült megszereznünk, de köszönhetően pontatlan befejezéseinknek 6-1-re lépett el a szegedi csapat.

Marosán György időkérése után magukhoz tértek a kecskemétiek, így szép lassan sikerült felzárkózniuk, Jovana Risovic remekül védett ezen periódusban. Ezen hárításoknak, valamint remek védekezésünknek köszönhetően a 23. percben már magunkhoz ragadtuk a vezetést.

A félidőre 2 gólos előnnyel tudtunk pihenőre mennünk, az eredményjelző táblán ekkor 9-11 állt.

A második félidő ismét kecskeméti gólokkal indult, a 34. percben már 10-14 volt a mieink javára, majd a 45. percre már hét gól volt az előnyünk (14-21).

Az 52. percig tartottuk előnyünket (16-23), a Szeged a mérkőzés lefújásáig nem tudta ledolgozni hátrányát, így öt gólos sikernek örvendhettek a hírös városiak, mely a Magyar Kupa III. fordulójába jutást eredményezte.